Главная » Статьи » Антифашизм

Ні – фашизму та націонал-шовінізму!Publ ID: 1548974177-375

НІ – ФАШИЗМУ ТА НАЦІОНАЛ-ШОВІНІЗМУ!

______________________________________

© Г. Г. Єрьомін

У газеті «Слово ветерана» (№35 від 21 липня) вміщено замітки з чергового засідання президії обласної ради ветеранів війни. У цій публікації повідомляється, що на засіданні проаналізовано діяльність ветеранських організацій у другому кварталі року та визначено заходи по підготовці до святкування 50-річчя Великої Перемоги. Наголошено, що ветеранські організації не можуть не враховувати складних обставин, які склалися в суспільстві і, зокрема, в нашому регіоні.

Георгій Георгійович Єрьомін

Останнім часом ситуація погіршала Помітно активізувались неофашистські, націонал-шовіністичні сили. Західні і вітчизняні політики оцінюють це як розгул націоналізму та великодержавного шовінізму, як головну загрозу миру кінця XX століття.

Неофашистські націонал-шовіністичні сили під гаслом «Боятися нас чи поважати – одне і теж» від слів перейшли вже до діла – вони створюють національні загони самооборони (УНСО).

Історія пам’ятає, що напіввоєнні формування – знайома «філософія» (газета «Вечірній Харків» №66 від 23 травня 1992 р.). Тому – загроза є. І дай Бог, щоб ми перехрестилися раніше, ніж настане бій.

Зараз проводиться активна робота (в тому числі і в парламенті України) по реабілітації УПА (Українська повстанська армія), ОУН (Організація українських націоналістів) і прирівнюванні їх до учасників Великої Вітчизняної війни (?!).

Чого ж варте тоді запевнення сучасних націонал-шовіністів: «То дарма, що був (тоді) злодій, аби тепер козак». Приховуються цим правда про націонал-бандерівські банди періоду Великої Вітчизняної війни, про те, кому вони служили. З ким воювали проти народу. А «правда» була. Вона і в отій присязі, яку вони приймали. Ось ця правда: «Я торжественно клянусь Адольфу Гитлеру – вождю и і главнокомандующему освободительной армии быть верным и абсолютно покорным».

Коментарі зайві. Ось чому і нинішнього року підготовка до святкування 47-ї річниці Великої Перемоги йшла під девізом «Неофашизму і націонал-шовінізму – ні! Консолідації, єдності усіх патріотичних сил – так!»

Актуальним залишається це гасло і на період підготовки до піввікового ювілею Великої Перемоги, бо за висловом Л. Толстого, «якщо не об’єднаються порядні люди, об’єднаються – порочні»

Зараз іде боротьба за уми, свідомість і серця людей, особливо молодих. Тому ми, ветерани війни і праці, не можемо бути пасивними спостерігачами. Нам вірять, прислуховуються до нашого слова. І ми повинні виправдати довіру. Готуючись до ювілею Перемоги, ми повинні відстоювати те, що завоювали у кривавій війні з націонал-шовінізмом. Роботи багато. Отож, до праці! Із свого боку, як ветеран війни, цілком підтримую рішення пленуму обласної ради ветеранів війни. Сам беру активну участь у створенні історико-краєзнавчого (державного!) музею у Змієві, разом з комітетом сприяння військово-патріотичного виховання молоді при Зміївському райвійськкоматі докладаю зусиль до створення меморіалу загиблих у війну земляків-зміївчан.

Закликаю усіх колишніх фронтовиків і ветеранів праці активно відстоювати скріплені кров’ю наші завоювання: свободу і незалежність від націонал-шовінізму.

Г. Г. Єрьомін,

ветеран війни та праці

Перша публікація:

Єрьомін Г. Г. Ні – фашизму та націонал- шовінізму! / Г. Г. Єрьомін // Вісті Зміївщини. – 1992. – 15 серпня. – С. 3.

Ссылка на эту статью:

Єрьомін Г. Г. Ні – фашизму та націонал- шовінізму! / Г. Г. Єрьомін // История Змиевского края. – Змиев. – 01.02.2019. – URL : https://colovrat.at.ua/publ/16-1-0-375


Похожие статьи

Поделиться статьёй
Рубрика: Антифашизм | Дата публикации: 2019-02-01 | Просмотров: 1083 | Ключевые слова: ФАШИЗМ, Нацизм | Рейтинг: 2.5/8