Центр дистанційної освіти

Всесвітня історія. Історія України. 6 клас

Підручник

Гісем О. В. Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс): Підручник для 6 кл. загальноосвітніх навчальних закладів / О. В. Гісем, О. О. Гісем. – Х.: Ранок, 2019.

Атлас

Атлас. Історія стародавнього світу. 6 клас. – К.: Картографія, 2014.

Документальні фільми за темами курсу

ПЕРВІСНИЙ ЛАД НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

У фільмі оповідається про доісторичних людей на території України – неандертальців і кроманьонців. Наводиться періодизація існування людства – кам'яний, міднокам'яний, мідний, бронзовий вік. Дається характеристика матеріальної культури, занять людей палеоліту, мезоліту, неоліту та енеоліту. Описано основні археологічні культури, стоянки та поселення. Фільм розповідає також про неолітичну революцію, перший поділ праці, перехід від привласнюючого господарства до відтворюючого, соціальну організацію (від общини до роду і племені, матріархат і патріархат), появу майнової нерівності, побут, мистецтво, ремесла, опанування металів, появу релігійних уявлень (анімізму, фетишизму, тотемізму й магії), розселення, заняття, житло, ремесла трипільців.

ПРИРОДА И НАСЕЛЕНИЕ ДРЕВНЕГО ЕГИПТА

Видеолекция по истории древнего мира. Природа и население древнего Египта. Роль Нила в жизни египтян и их занятия.

КОЧОВІ НАРОДИ ТА АНТИЧНІ КОЛОНІЇ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Відеоурок з історії України для підготовки до ЗНО. Іраномовні кочовики – кімерійці, скіфи, сармати на території України. Заснування грецьких колоній та їх устрій, Боспорське царство.

ДЕРЖАВИ ДВОРІЧЧЯ ТА ІУДЕО-ІЗРАЇЛЬСЬКЕ ЦАРСТВО

Фільм розповідає про Географічне положення та природні умови Дворіччя (Межиріччя), Вавилон, Вавилонське царство, Давню Фінікію, Закони царя Хаммурапі та ін.

ДРЕВНЯЯ ГРЕЦИЯ ЗА 18 МИНУТ

Гомер, Мінотавр, 300 спартанців, трагедія, Парфенон, Генріх Шліман – все, що ви вивчаєте в 6-му класі, розкладено по поличках. Науковий консультант фільму – Сергій Карпюк, доктор історичних наук, професор Російського державного гуманітарного університету, провідний науковий співробітник Інституту загальної історії РАН.

ДРЕВНИЙ РИМ ЗА 20 МИНУТ

Цезар, Колізей, республіка, Нерон, гуси, плебеї, легіони – все, що ви вивчаєте в 6-му класі, коротко і ясно. Науковий консультант – Андрій Зморшків, доктор історичних наук, професор Інституту східних культур і античності РДГУ.


Поділитися сторінкою

5 клас 7 клас