17. Вплив природно­-географічних умов на розвиток цивілізацій Дворіччя в ІІІ – ІІ тис. до Р. Х. Вавилон

Передня Азія (Західна Азія) – частина Азії, яка охоплює півострів Мала Азія, Вірменське і більшу частину Іранського нагір’я, Аравійський півострів, Дворіччя (Месопотамію) і землі, прилеглі зі сходу до Середземного моря.

Дворіччя (Межиріччя, грецькою мовою «Месопотамія») – територія, розташована в середній та нижній течії річок Тигру та Євфрату, що беруть початок на Вірменському нагір’ї і впадають до Перської затоки. За своїми природними умовами поділяється на дві частини.

Північну частину називали Верхнім Дворіччям, а після заселення – Ассирією. Пагорби і степи, мало пристосовані для землеробства. Клімат жаркий і сухий. Поклади свинцю, олова, заліза, багато каменю для будівництва. Південну частину називали Нижнім Дворіччям, або Вавилонією, яка, у свою чергу, поділялася на Шумер на півдні та Аккад на півночі. Болотиста рівнина, утворена наносами мулу річок Тигр та Євфрат. Клімат жаркий. Землеробство можливе за наявності зрошування.

Навесні, коли в горах Вірменії танули сніги та йшли дощі, починалася повінь на Тигрі та Євфраті. Спочатку розпочинався розлив Тигру, а через два тижні – Євфрату. Річки несли із собою багато води, яку необхідно було зупиняти дамбами.

У 7–6 тис. до н. е. із височин у долину Тигру та Євфрату стали переселятися перші землероби й скотарі. Спочатку вони оселилися в Нижньому Дворіччі, уздовж Євфрату.

Північну частину Дворіччя заселили скотарські племена аккадців, південну – землеробські племена шумерів.

17. Вплив природно­-географічних умов на розвиток цивілізацій Дворіччя в ІІІ – ІІ тис. до Р. Х. Вавилон
Дата публикации: 2020-03-16 | Просмотров: 822 | Загрузок: 27 | Лицензия: CC BY-NC