Мохначанський археологічний комплекс

Ю. А. Коловрат, А. М. Богуславський

Мохначанський археологічний комплекс / Уклад. Ю. А. Коловрат, А. М. Богуславський // Археологічні пам'ятки Зміївщини. Змиев, 2010. Вип. 1.

Перший випуск серії «Археологічні пам’ятки Зміївщини» присвячено Мохначанському археологічному комплексу, що розташований у мальовничій місцевості Зміївського району Харківської області, неподалік села Мохнач. Населені ще у часи неоліту, ці краї завжди притягували до себе людей. Вигідне стратегічне положення, луки під пасовища, родючі ґрунти для вирощування злаків та городини, багаті ліси – все це складало вигідні умови для проживання місцевих жителів. Тож не дивно, що саме тут розташовувалась одна з ключових фортець регіону.

У роботі викладено історію та результати досліджень Мохначанського городища, навколишніх селищ та ґрунтового могильника. Надано опис пам’ятки та проілюстровано основні віхи давньої і середньовічної історії комплексу.

Книга призначається для фахівців з історії та археології, працівників краєзнавчих музеїв, туристичних агенцій, вчителів історії, студентів історичних факультетів та всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Главная | Вернуться в библиотеку